Agata Stachura

Shadow
Slider

Agata Stachura skończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim w czerwcu 2020 roku. Na studiach miała na ogół same piątki, choć do tej pory czuje się pokrzywdzona przez wydziałowy system rejestracji na egzaminy. Wybierając prawo, jak zapewne wiele młodych ludzi, wyobrażała sobie, że będzie zmieniać świat na lepsze.

Z upływem lat to idealistyczne podejście zelżało nieco pod naporem twardej rzeczywistości, jednak Agata nadal stara się odnaleźć w zawodzie prawnika swoją indywidualną ścieżkę, zgodą z dawnymi wyobrażeniami. Na studiach też – niby praca z prawa cywilnego, ale przecież temat absolutnie poboczny – czyli odpowiedzialność za krzywdę spowodowaną pozbawieniem wolności przez przymusowy pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Póki co praca prawnika jest dla Agaty pewnego rodzaju eksperymentem, aczkolwiek wykonywanym z pełnym zaangażowaniem.

W tle są różne pomysły życiowe, te, o których Agata mówi i pewnie jeszcze te, o których nie mówi. Formalnie należy do pokolenia Z, ale niekoniecznie do niego pasuje. Bez wątpienia ma talent, do prawa też, ale posiadanie talentu zapewne nie ułatwia, lecz utrudnia wybory życiowe. Na pewno jednak nie da się powiedzieć, że praca z Agatą jest nudna.