Zakaz konkurencji w zatrudnieniu

Kancelaria towarzyszy dziejom ochrony konkurencji praktycznie od początku jej istnienia, czyli na długo jeszcze przed obecnym kształtem przepisów kodeksu pracy w tej kwestii. Co i raz braliśmy udział w sporach z zakresu ochrony konkurencji, głównie po stronie pracodawców, lecz nie tylko. Bardzo często badaliśmy, niestety często nieścisłe umowy w ramach due diligence przy okazji transakcji kapitałowych. Zebrane doświadczenia i przemyślenia sprawiły, że ochrona konkurencji w związku z zatrudnieniem stała się jedną z głównych specjalności Kancelarii.

Metaforyczna pani skacze przez przepaść do nowej pracy

Owe doświadczenia przyniosły cykl tekstów adw. Michała Tomczak publikowanych na łamach dodatku „Kadry i Płace” dziennika „Rzeczpospolita”. Koniec końców postanowiliśmy stworzyć odrębny portal poświęcony w całości tej problematyce pt. Zakaz konkurencji w zatrudnieniu. Zgodnie z nietrudną do rozszyfrowania intencją portalu jest odnoszenie się nie tylko do zakazu konkurencji związanego z wykonywaniem umowy o pracę, ale także to wszelkich innych ograniczeń działalności konkurencyjnej związanej z zatrudnieniem wszelkiego rodzaju.

Portal i jego repliki na mediach społecznościowych w pewnym sensie żyją własnym życiem, choć stanowią jedno z ukochanych dzieci Kancelarii.