Karolina Kocemba

Shadow
Slider

Rozwój zawodowy i edukacyjny Karoliny jest wielkim dowodem na to, że high-level teoretyczne przygotowanie do zawodu prawnika pozwala na względnie swobodne poruszanie się we wszystkich dziedzinach prawa biznesowego.

Karolina jest doktorem prawa, przy czym napisała pracę doktorską na temat czynności prawnych nieistniejących. Tak, jak sugeruje tytuł, jest to w najwyższy stopniu teoretyczna praca prawnicza, choć oczywiście nie jest prawdą (co było od czasu do czasu przedmiotem żartów) że w prawie nie istnieją czynności prawne nieistniejące.

Prawo jako dziedzina konwencjonalna wykracza poza znaczenia zwykłego języka i źródłem przekraczania konwencji jest przede wszystkim teoria prawa. Najciekawszym w tym wszystkim zjawiskiem jest to, jak całkowicie teoretyczne konstrukcje budują umiejętność rozwiązywania najbardziej konkretnych problemów.

Przy sile osobowości lidera i ogromnej wiedzy Karolina bywa, rzecz jasna, trudnym partnerem i pracodawcą. Ten jednak, kto zaakceptuje jej styl, czy będzie to klient czy pracownik, ten ma szanse uzyskać dostęp do unikalnej jakości prawniczej, czy też w ogólności zawodowej.

Karolina Kocemba, doktor i adwokat, prowadzi i zarządza transakcjami i procesami restrukturyzacyjnymi. Jest to specyficzna kompetencja która wymaga sprawności i rozumienia bardzo wielu dziedzin prawa. Przy prawdziwych, złożonych transakcjach i restrukturyzacjach wymaga także strategicznego i operacyjnego rozmienia biznesu.