Zaufanie

Simon Sinek poprowadził myślenie o biznesie wielu ludzi, a zwłaszcza tych, którzy zastanawiali się nad tym, czy do pracy motywują ich tylko pieniądze. Owszem, też, ale przecież pieniądze to za mało, by rzeczy robić naprawdę dobrze. To myślenie każe odszukać w naszym działaniu najważniejszy, najgłębszy motyw który tkwi w odpowiedzi na pytanie: dlaczego?

Naszym motywem jest przede wszystkim poszukiwanie zaufania. Oferujemy zaufanie i oczekujemy zaufania. Doradztwo prawne opiera się na zaufaniu. Kiedyś, zapewne, było inaczej. Kiedyś, zapewne, kompetentne, merytoryczne i sprawne doradztwo było trudniejsze do osiągnięcia. Również dlatego, że źródła wiedzy były trudniej osiągalne. Ale dzisiaj jest nieporównanie więcej kompetentnych prawników a zwłaszcza – nieograniczony dostęp do źródeł wiedzy. Czyli tego wszystkiego, co według Simona Sineka mieści się w pytaniu: jak?

Ale „dlaczego” zawsze będzie ważniejsze.

W doradztwie prawny zaufanie jest podstawą długotrwałej relacji między doradcą i klientem. Klient poszukuje pewności w dążeniu do rozwiązania swoich problemów, nie ma najmniejszej ochoty weryfikowania oferowanych rozwiązań. Klient płaci za to, że może doradcy okazać zaufanie.

Zaufanie jest najważniejsze.