Fotka z dedykacją

0

Z tej fotografii można sporo wyczytać.

W tle jest stara szafa. Takie szafy wraz z innymi Polakami mogłem znaleźć przed domami w każdy wtorek, gdzie bogaci Niemcy mieli wystawiali niepotrzebne, ale całkiem użyteczne przedmioty.  W środku stoi zwalisty mężczyzna, po jego lewej ręce kobieta w podeszłym wieku, na pewno matka, stare kobiety ubierają się chyba wszędzie na świecie tak samo, czy w Turcji czy w Polsce, po prawej ręce nieduża żona, ma ręku blond dziewczynkę, najmniejszą z towarzystwa, w środku dziewczynka z trochę wystraszonym wzorkiem; troje z nich ma ubrania z tej samej beli materiału, żeby było taniej. Po prawej stronie fotografii poważny, krótko ostrzyżony chłopiec w żółtym t-shircie, na boso.

Ten chłopiec to Uğur Şahin, który mniej więcej 50 lat później stanął na czele zespołu który opracował szczebionkę na Covid-19. Lekarz i przedsiębiorca, majątek ponad 5 miliardów Euro, urodzony jeszcze w Turcji, ożeniony z Turczynką Özlem Türeci, także lekarką i uczoną. Można ich nazywać Niemcami, ale to bez sensu: są Turkami, tureckim uchodźcami, emigrantami.

Fotografia w oczywisty sposób dedykuję tym moim rodakom, którzy bronią wstępu uchodźcom bo sądzę, że emigranci roznoszą choroby, przestępczość i terroryzm.

Udostępnij

O autorze

I am a lawyer with thirty years of experience, in my first professional life I was a journalist. But in my every life I am most attracted to curiosity, discovering new lands, and secondly - convincing people to do what is wise, good or beautiful. I will also let myself be convinced of these three things.

Zostaw Odpowiedź