Czas cwaniaków

0

Tak było zawsze i pewnie tak będzie. Wielkie fortuny powstawały bardzo często w czasach skrajnego kryzysu gospodarczego, albo w czasie wojny, kiedy całe społeczeństwa i narody walczyły o wolność lub przetrwanie. Czas bałaganu gospodarczego i niejasność kryteriów moralnych w czasach przejściowych zawsze jest czasem cwaniaków.

Ci, którzy będą się powoływać na realne przesłanki uzasadniające ich problemy gospodarczej zawsze natrafią na jakieś trudności formalne, może je przewalczą, a może nie. Ale zawsze znajdą się cwaniacy, którzy w papierach będą mieli wszystko w najwyższym porządku, choć zaraza im w niczym nie przeszkodziła i niczego nie stracili, bo niczego osiągnąć nie zamierzali. Wygrają dopiero teraz.

Udostępnij

O autorze

I am a lawyer with thirty years of experience, in my first professional life I was a journalist. But in my every life I am most attracted to curiosity, discovering new lands, and secondly - convincing people to do what is wise, good or beautiful. I will also let myself be convinced of these three things.

Zostaw Odpowiedź