#Djokovic

0

Grupy ludzkie o całkiem niejasnej tożsamości, związane tylko i wyłącznie oporem wobec nurtu przeważającego, w zrozumiały sposób poszukują kultowych bohaterów. Takim miał być i może nadal jest Novak Djokovic dla antyszczepionkowców. Łatwo zwrócić uwagę, rzecz jasna, że Djokovic wywodzi się ze sfery cywilizacyjnej niekoniecznie przodującej w nauce i wiedzy, czyli z szeroko rozumianej Słowiańszczyzny (na ogół deprecjonowanej przez centra światowej cywilizacji), nie mniej jednak, ponieważ Djokovic ma mnóstwo kasy, więc w domniemany sposób zaliczono go do Zachodu, co oznacza, że nadaje się na cult hero antyszczepionkowców. Sam w sobie pomysł, że komuś zmienia się świadomość lub mądrość z powodu zapisów na koncie jest cokolwiek naiwny.
Jako przedstawiciel drugiej strony szukam raczej bohaterów zbiorowych, w postaci zdrowych i praworządnych systemów prawnych, które realizują interes społeczny w trybie jednoznacznej misji. Bo po to one są.

Linkedin

Udostępnij

O autorze

I am a lawyer with thirty years of experience, in my first professional life I was a journalist. But in my every life I am most attracted to curiosity, discovering new lands, and secondly - convincing people to do what is wise, good or beautiful. I will also let myself be convinced of these three things.

Zostaw Odpowiedź